BOISKA SPORTOWE DZIELNICA III PRĄDNIK CZERWONY

Kiedy zostałem wybrany na funkcję Przewodniczącego Dzielnicy III Prądnik Czerwony, na terenie naszej Dzielnicy nie było żadnego boiska sportowego z prawdziwego zdarzenia. Nie oświetlone, często zamykane po zajęciach szkolnych asfaltowe place do gry nie odpowiadały żadnym standardom bezpieczeństwa, nie zapewniały nawet podstawowego komfortu dla grających na nich dzieciaków. Chciałem tę rzeczywistość zmienić, udało się!

Boiska SP 114 przed modernizacją

Boiska sportowe Szkoły Podstawowej nr 114 przed modernizacją.

Pierwszy przyszkolny kompleks sportowy został zmodernizowany z mojej inicjatywy w latach 2008-2010. Były to boiska przy Szkole Podstawowej nr 2. W ramach inwestycji wykonaliśmy: modernizację boisk sportowych, montaż stołów do ping-ponga, modernizację bieżni i odskoczni do skoku w dal, skatepark oraz oświetlenie solarno-wiatrowe.

Boiska sportowe SP 2 w trakcie modernizacji 2008

Boiska sportowe Szkoły Podstawowej nr 2 podczas modernizacji.

Kolejny kompleks sportowy powstał w roku 2011 przy Szkole Podstawowej nr 114, jego budowa stała się możliwa dzięki powierzeniu mi przez mieszkańców Dzielnicy mandatu radnego miasta Krakowa. Prace objęły budowę trzech boisk sportowych, oświetlenie solarno-wiatrowe, modernizację bieżni sportowej, montaż stołów do ping-ponga oraz odskoczni do skoku w dal. Ponadto na terenie szkoły wybudowany został niewielki plac zabaw.

Boiska SP 114 podczas modernizacji

Boiska Szkoły Podstawowej nr 114 podczas modernizacji.

Także w tym samym roku w ramach budowy Parku Zaczarowanej Dorożki zakończona została realizacja wielofunkcyjnego boiska sportowego, które po 7 latach działania jest najintensywniej użytkowanym boiskiem na terenie Dzielnicy.

Boisko wielofunkcyjne w Parku Zaczarowanej Dorożki

Boisko w Parku Zaczarowanej Dorożki, rok 2011.

Kolejny nowoczesny obiekt sportowy powstały z mojej inicjatywy to Orlik przy Szkole Podstawowej nr 64. W ramach programu Moje Boisko Orlik 2012 wybudowane zostało: pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej, wielofunkcyjne boisko do koszykówki i piłki ręcznej, pawilon z szatniami i sanitariatami wraz z oświetleniem i niewielkim parkingiem.

SP 64 Orlik

Kompleks Orlik przy Szkole Podstawowej nr 64.

W następnym roku została przeprowadzona modernizacja boiska zlokalizowanego przy ul. Żytniej. Nowoczesne boisko zostało oddane do użytku z początkiem lipca 2013 roku. Oprócz boiska powstała zewnętrzna siłownia, stanowiąca uzupełnienie jego funkcji rekreacyjnej.

Ogólnodostępne boisko sportowe przy ul. Żytniej

Boisko sportowe przy ul. Żytniej podczas prac wykończeniowych.

W 2014 roku zakończona została budowa kompleksu sportowego przy Gimnazjum nr 9 (dwa boiska, w tym jedno ogólnodostępne, bieżnia i infrastruktura towarzysząca) oraz została wykonana nowa nawierzchnia boiska przy Szkole Podstawowej nr 2.

Boisko sportowe Gimnazjum nr 9

Jedno z boisk sportowych Gimnazjum nr 9.

Druga moja kadencja w Radzie miasta Krakowa to dalsze działania podejmowane przeze mnie na rzecz modernizacji kolejnych obiektów sportowych. Trzy nowoczesne boiska sportowe otrzymała Szkoła Podstawowa nr 95 (rok 2016).

Boiska sportowe SP 95

Boiska sportowe Szkoła Podstawowa nr 95.

W roku 2018 na terenie Dzielnicy III Prądnik Czerwony powstaną dwa kolejne boiska sportowe ze sztuczną nawierzchnią, pierwsze zlokalizowane będzie w Parku Reduta, drugie to boisko przyszkolne Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 9 przy ul. Seniorów Lotnictwa.

Boisko sportowe ZSO 9 podczas budowy

Boisko sportowe ZSO nr 9 w trakcie budowy.

Na tym nie koniec z początkiem przyszłego roku zakończona zostanie trwająca obecnie budowa ogólnodostępnego kompleksu sportowego #BoiskaDlaOlszy przy ul. Stanisława ze Skalbmierza. Będzie to najnowocześniejszy kompleks sportowo-rekreacyjny na terenie Dzielnicy III Prądnik Czerwony i jeden z najnowocześniejszych w Krakowie. Dwa boiska sportowe, trasa biegowa, bieżnia, siłownia, plac zabaw, stoły do gry w szachy, ping-ponga, oświetlenie solarno-wiatrowe, wszystko dostępne dla mieszkańców i budowane z myślą o nich. Ja dotrzymuję słowa!

Projekt obiektów sportowych przy ul. Stanisława ze Skalbmierza 7

Projekt ogólnodostępnych obiektów sportowych przy ul. Stanisława ze Skalbmierza 7.

Aktualności dotyczące mojej działalności dostępne są na moim fanpage'u, polub moją stronę!