Przebudowa al. 29-Listopada

Od 2020 roku wyjazd z Krakowa ma być łatwiejszy. ZIKiT opracował koncepcję przebudowy al. 29 Listopada - będą cztery pasy ruchu, wydzielone buspasy, ścieżka rowerowa i ekrany akustyczne.

Rozbudowa będzie dotyczył odcinka od skrzyżowania z ulicą Opolską do wyjazdu z miasta.

Według planów decyzja środowiskowa będzie wydana do końca 2016 roku, a do 2017 urzędnicy chcą skompletować wymaganą dokumentację. Prace budowlane mają ruszyć w 2018, a gotowa droga ma być oddana do użytku w 2020 roku.

Najwięcej problemów mogą przysporzyć protesty odnośnie przejmowania ziemi pod przebudowę od osób prywatnych ziemi pod rozbudowę trasy. Co prawda projekt został opracowany tak, by takich sytuacji było jak najmniej, jednak w kilku przypadkach będzie to konieczne. Udało się uniknąć wyburzenia między innymi Młodzieżowego Domu Kultury, jednak w zamian zaplanowano przejęcie części terenu należącego do parafii Dobrego Pasterza.

Dwuwariantowa koncepcja przebudowy Al. 29 listopada opracowana przez firmę ARG na zlecenie Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie Dwuwariantowa koncepcja przebudowy Al. 29 listopada opracowana przez firmę ARG na zlecenie Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie (ZIP).

Powrót do Prądnika Czerwonego